Pro tisk

O čem je LowCost Race?

V tomto cestovatelském závodě po Evropě je účelem projet co nejvíce míst za nejméně peněz. Hlavní je poznat místní lidi, jejich náturu a zažít to, co člověka v hotelu nepotká. Věříme, že cestování není o počtu míst, kde si udělají selfíčko a rozhodně nepotřebují mít napěchovanou peněženku, ale přesto můžou zažít šílené dobrodružství plné nezapomenutelných zážitků.

Stopni letadlo. Demonstruj se stovkou lidí v Amsterdamu za záchranu jednorožců. Projeď se koňským povozem. Nebo v Tesle. Exni v Polsku láhev vodky. Zastraš turisty pod Drákulovým hradem. Buď luxusní someliér a zjisti, jestli je moře fakt slaný.

Na každém ze 40 checkpointů čekají na dvoučlenné týmy výzvy, tematicky se vztahující k danému místu či zemi, dále mají možnost každý den plnit doplňující denní či celozávodní výzvy. Za ně získávají body, za každou utracenou korunu body ztrácí, utratit mohou během 10 dní pouze 2500 Kč na hlavu. Účastníci si však můžou na cestě přivydělat třeba nabídnutou pomocí na nějaké farmě, hudebním vystoupením na ulici a podobě, fantazii se meze nekladou.

LowCost Race vysílá dobrodruhy na cesty již několik let

Zakladatelem závodu je Miky Škoda, který se nechal vést vlastní zkušeností, podle které často za méně peněz získal od cestování více muziky a rozhodl se inspirovat ostatní k výjezdu za hranice na vlastní pěst, který nekončí v chorvatském letovisku. Aby člověk při cestování zažil to, co nikdo jiný, musí často investovat jinak než finančně. Vystoupit z komfortní zóny, zbavit se na chvíli svých jistot a pevného plánu.

K organizování se posléze připojil cestovatel Vojta Konečný, který závod obohatil o své zkušenosti ze stopování po celé Evropě a Jihovýchodní Asie. Během uplynulých tří ročníků závodem prošla již skoro stovka lidí. Pro spousty z nich byl LowCost Race prvním odvážným krůčkem, který je vyslal na cestu plnou poznávání dalších koutů světa, závod však láká i zkušené cestovatele. Projet během 10 dní co nejvíce míst po Evropě za co nejméně peněz je výzva, která se neodmítá. Závod si vytvořil silnou základnu fanoušků a pevné vztahy s partnery, kteří věnovali nejenom hodnotné ceny vítězům, ale i šikovné vybavení, které účastníci využili během závodu, jako je třeba krabička poslední záchrany, dorozumívací trička nebo SIM karta s daty.

Na co se můžeš těšit?

Do čtvrtého ročníku je naší výzvou oslovit nejen Čechy a Slováky, ale dát možnost zúčastnit se i cestovatelům z okolních zemí, jako je třeba Polsko a Německo. Cestovatelské myšlenky šíříme dále formou seminářů, kde radíme, jak se sbalit na cesty, jakou využít formu, dopravy, ubytování, výdělku a co je hlavní, jak si to co nejvíce užít.

Učíme lidi při cestování hledat opravdové zážitky a poznání. Překonávat domněnky, brzdící nás od tužeb a cílů, ať už se zdají být reálné či ne. Originálními zážitky dodáváme sebevědomí ve vlastní úsudek a schopnost samostatně řešit neznámé situace. LowCost Race je závod, kde opravdu platí, že nemusíte být první, ale zúčastnit se. Hlavní je užít si to podle sebe, překonat sám sebe a nabrat nové zkušenosti a poznání do života, ať už na cestách, nebo doma.

Mluví o nás

a další...

A něco navíc

K dispozici vám jsou i další zdroje ke stažení z Google drive.