Do závodu zbývá

Dnů
Hodin
Minut
Vteřin

Pravidla LowCost Race 2017

1. Společná pravidla

1.1. Buďte féroví. Věřte ostatním a chovejte se tak, aby se vám dalo věřit.

1.2. Každý tým se skládá z 2 lidí společně putujících od začátku do konce. Živých. Aspoň na začátku.

1.3. Je stanoveno 40 checkpointů po Evropě. Mají různou bodovou hodnotu podle obtížnosti jejich dosažení a vzdálenosti od Prahy. Od 2.8.2017, 12:00 je najdeš v sekci Mapa závodu a v aplikaci, do které získáš přístup. Kolik checkpointů zvládnete, tolik jich zvládnete.

1.4. Dostav se 5.8. nejpozději v 9:00 na místo startu v Praze. Zkontrolujeme, jestli víš všechno, co vědět máš, jestli nepřevážíš kontraband a jestli tohle všechno fakt myslíš vážně.

1.5. Na začátku závodu si bereš 2500 Kč na osobu z vlastních zdrojů. Měj je připravené na startu jako cash. Tým útratou ztrácí body (1Kč=1bod). Když utratíte budget celého týmu (5000), končíte. Peníze si však můžete během cesty přivydělat (výpomoc, busking apod.). Nesmíš používat peníze generované pasivním příjmem, z podnikání či svého zaměstnání (včetně on-line práce apod.), vybírat z bankomatu a směňovat věci, které máš s sebou. Za přivydělané peníze získáš utracené body zpět, maximálně však jen původní hodnotu (5000Kč na tým, čili 0 bodů do plusu - vydělanými penězi si body navíc nevyděláš).

1.6. Ve 12:00 5. 8. 2017 vyrážíš do světa z Prahy z Lodi Tajemství, kam se musíš vrátit nejpozději 15. 8. do 17:00. Konkrétní místa startu a cíle budou určena.

1.7. Na začátku závodu máš s sebou jídlo maximálně na 1 den (3 hlavní jídla a 2 svačiny). Můžeš si přibalit vařič s libovolným množstvím paliva. Jednodenní limit platí i na všechny tvoje závislosti (čaj, kafe, cigarety, alkohol). V LowCost Race se o sebe musíš být schopen postarat se vším všudy. Závislost na inzulínu ti s přimhouřením oka odpustíme.

1.8. Vyhlášení bude veřejně přístupné 15. 8. 2017 v 18:00 na Lodi Tajemství.

1.9. Ne, že se předem domluvíš s kámošema, že u nich přespíš nebo že tě někam hodí. To se nesmí. Co ale můžeš, je domluvit si spolujízdu, Blablacar nebo Couchsurfing. Domlouvat se můžeš začít až po startu. Ale nezapomeň, že přespání náhodou bez plánu je větší zážitek než mít všechno dopředu zařízeno a ne vždy při cestování vše vyjde podle plánu. A taky nezapomeň, že víme všechno, takže si to všechno hlavně koukej užít!

1.10. Při LowCost Race může nastat vážně cokoliv. Takže je logické, že na vyhodnocení některých výjimečných situací není možné mít zcela jasná pravidla. Proto prosím pochop a přijmi za své, že jako organizátoři si vyhrazujeme právo veta na rozhodování v nejnutnějších případech (například nižší bodové ohodnocení za neúplné splnění výzvy apod.). Z úplně nových případů pak může vzniknout precedens do pravidel na podobné další případy. Za to ti můžeme slíbit, že vždycky budeme rozhodovat v zájmu dobra, lásky, velkoparády, ...no znáš to. Teď vážně. Vždycky se snažíme a budeme snažit o maximální férovost vůči všem. Na to máš čestný skautský slovo našeho chlebodárce Mikyho.

2. Racepacker

2.1. Jste elita závodu! Posíláte pravidelné reporty, fotky a videa a získáváte navíc divácké body a body za denní výzvy.

2.2. Registrace Racepackerů probíhá od 1.4. do 11. 6. 2017 23:59. Součástí registrace je profilové video a fotka, která přesvědčí svět, že na to máte a patříte mezi nás a startovní bakšiš 476 Kč za tým. Storno registrace i s vrácením poplatku platí pouze do 31. 5. 2017.

2.3. Od 12. do 25. 6. se bude hlasovat o videích na našem webu. 20 týmů s nejvíce hlasy s námi stráví super víkend, který jsme fancy nazvali LowCost Weekend a tam si proklepneme vaši odvahu a touhu po dobrodružství, kreativitu v plnění výzev, fotografické,  komunikační dovednosti a sebeprezentační dovednosti, pomůžeme vám se v nich zdokonalit a nakonec vybereme 10 nejlepších týmů, které budou mít tu čest jet v kategorii Racepacker. Zbytek si závod užije jako Joypackeři.

2.4. Dostanete SIM kartu našlapanou mobilními daty, s jejíž pomocí s námi budete komunikovat. Každý den závodu do 21:00 vyplníte denní report pomocí appky, kterou včas dostanete. Pokud vyplníte report pozdě nebo vůbec, přijdete o body. Za to vám nic nebrání nám posílat skvělý videa pro fanoušky ke zveřejnění kdykoliv během dne.

2.5. Denní report obsahuje soupis průběhu cesty s checkpointy, způsob dopravy, místo posledního přespání, jídelníček a útrata. Ke každé položce vedete foto- nebo videodokumentaci.

2.6. Váš příběh sdílíme na stránky, média a sociální sítě. Přihlášením do závodu nám dáváte pravomoc nakládat s fotkami, videi a texty podle našich chutí (samozřejmě v rámci morálky a zákonů) a možnost je pro vaši slávu poskytnout médiím a našim partnerům. Nemusíte se bát, ty nejošklivější fotky mažeme ;)

2.7. Každý den závodu do 21:00 dostanete přes aplikaci denní výzvu na následující den. Přístup ke všem ostatním výzvám a checkpointům získáš v mailu 3 dny před závodem.

2.8. Poslední denní report pošlete 15. 8. 2017 do 13:59. Pozdější mají smolíka.

2.9. Sečteno, podtrženo… Jste vítězové? Krom světové slávy, titulu LowCosťák Roku 2017 a balíčků radosti. Vyhráváte prachy! A to tolik, kolik jste během závodu utratili. A pak pro vás máme samozřejmě ceny od našich sponzorů!

3. Joypacker

3.1. Registrace Joypackerů probíhá do do 16. 7. 23:59. Startovní bakšiš je 476 Kč za celý tým a je podmínkou registrace. Storno registrace i s vrácením poplatku platí pouze do 5. 7. 2017.

3.2. Během závodu zapisujete do speciálního formuláře, který včas dostanete, projeté checkpointy, splněné výzvy a průběh cesty (kudy a jak jste jeli, kde jste přespávali, jídelníček a kompletní rozpočet). Ke každé položce vedete fotodokumentaci.

3.3. Získáte přístup do mobilní aplikace, kam posíláte reporty, co nejčastěji to jde. Minimálně ale 2x, a to do 10. 8. 23:59 a 15. 8. 13:59. Co je v reportu, to se počítá. Všechno ostatní zůstane jenom ve vašich vzpomínkách. Držte se cti a fair play!

3.4. Každý den závodu do 21:00 dostanete přes aplikaci denní výzvu na následující den. Přístup ke všem ostatním výzvám a checkpointům získáš v mailu 3 dny před závodem.

3.5. Sečteno, podtrženo… Jste vítězové? Krom světové slávy se těš na speciání balíčky radosti. Takovej druhej Ježíšek.

4.Organizace

4.1. Organizátorem závodu LowCost Race je LeapMakers z.s., IČ: 05682541. Všechny dotazy, děkovné dopisy a nabídky k sňatku směřujte na info@lowcostrace.com. Organizátor si vyhrazuje právo měnit pravidla závodu, a to až do jeho zahájení. Aktuální znění pravidel je dostupné na internetových stránkách závodu (www.lowcostrace.com) a dále v tištěné podobě v místě zahájení závodu nejméně jednu hodinu před zahájením.Když nebudeš se změnou souhlasit, můžeš do tří dnů od jejich zveřejnění (nejpozději však do zahájení závodu) ze závodu odstoupit a my ti vrátíme startovné. Organizátor si taky vyhrazuje právo tykat účastníkům. Třeba tobě.

4.2. Organizátor nenese za újmy na zdraví nebo majetku účastníků (nebo za újmu na zdraví nebo na majektu třetích osob účastníky způsobenou) žádnou odpovědnost. Jako účastníci závodu víte, do čeho jdete a počítáte s možnými riziky, které cestování, stopování a potkávání náhodných lidí obnáší a vědomě je podstupuješ.

4.3. Aby závod mohl existovat v takovéhle parádě, potřebujeme pomoc našich parťáků a sponzorů. Proto nám registrací dáváš souhlas použít fotky, videa a texty, která nám dodáš, případně sami pořídíme, jak pro naše propagační a skandální účely, tak i pro média a naše partnery, ať můžeš inspirovat ostatní i na dálku. Joypackerům můžeme dát výjimku, když nám to napíšou na výše uvedený mail a bude to vtipný.

4.4. Odklepnutím registrace potvrzujete, že souhlasíte s pravidly a jste dva v týmu, aspoň jednomu je nad 18 let a druhému alespoň 15. U mladších 18 let přebírá písemně odpovědnost ten starší a snad i moudřejší ve dvojici. Prohlášení o převzetí odpovědnosti stáhnete zde, pošlete nám vyplněné mailem během registrace a vytištěné přinesete na start. Když to nezapomenete, nic vám nebrání vyrazit!