Pravidla

1. Společná pravidla

1.1. Buďte féroví. Věřte ostatním a chovejte se tak, aby se vám dalo věřit.

1.2. Každý tým se skládá z 2 lidí společně putujících od začátku do konce. Živých. Aspoň na začátku.

1.3. Je stanoveno 40 checkpointů po Evropě. Mají různou bodovou hodnotu podle obtížnosti jejich dosažení a vzdálenosti od Prahy. Od 2.8.2017, 12:00 je najdeš v sekci Mapa závodu a v aplikaci, do které získáš přístup. Kolik checkpointů zvládnete, tolik jich zvládnete.

1.4. Dostav se 5.8. nejpozději v 9:00 na místo startu v Praze. Zkontrolujeme, jestli víš všechno, co vědět máš, jestli nepřevážíš kontraband a jestli tohle všechno fakt myslíš vážně.

1.5. Na začátku závodu si bereš 2500 Kč na osobu z vlastních zdrojů. Měj je připravené na startu jako cash. Tým útratou ztrácí body (1Kč=1bod). Když utratíte budget celého týmu (5000), končíte. Peníze si však můžete během cesty přivydělat (výpomoc, busking apod.). Nesmíš používat peníze generované pasivním příjmem, z podnikání či svého zaměstnání (včetně on-line práce apod.), vybírat z bankomatu a směňovat věci, které máš s sebou. Za přivydělané peníze získáš utracené body zpět, maximálně však jen původní hodnotu (5000Kč na tým, čili 0 bodů do plusu - vydělanými penězi si body navíc nevyděláš).

1.6. Ve 12:00 5. 8. 2017 vyrážíš do světa z Prahy z Lodi Tajemství, kam se musíš vrátit nejpozději 15. 8. do 17:00. Konkrétní místa startu a cíle budou určena.

1.7. Na začátku závodu máš s sebou jídlo maximálně na 1 den (3 hlavní jídla a 2 svačiny). Můžeš si přibalit vařič s libovolným množstvím paliva. Jednodenní limit platí i na všechny tvoje závislosti (čaj, kafe, cigarety, alkohol). V LowCost Race se o sebe musíš být schopen postarat se vším všudy. Závislost na inzulínu ti s přimhouřením oka odpustíme.

1.8. Vyhlášení bude veřejně přístupné 15. 8. 2017 v 18:00 na Lodi Tajemství.

1.9. Ne, že se předem domluvíš s kámošema, že u nich přespíš nebo že tě někam hodí. To se nesmí. Co ale můžeš, je domluvit si spolujízdu, Blablacar nebo Couchsurfing. Domlouvat se můžeš začít až po startu. Ale nezapomeň, že přespání náhodou bez plánu je větší zážitek než mít všechno dopředu zařízeno a ne vždy při cestování vše vyjde podle plánu. A taky nezapomeň, že víme všechno, takže si to všechno hlavně koukej užít!

1.10. Při LowCost Race může nastat vážně cokoliv. Takže je logické, že na vyhodnocení některých výjimečných situací není možné mít zcela jasná pravidla. Proto prosím pochop a přijmi za své, že jako organizátoři si vyhrazujeme právo veta na rozhodování v nejnutnějších případech (například nižší bodové ohodnocení za neúplné splnění výzvy apod.). Z úplně nových případů pak může vzniknout precedens do pravidel na podobné další případy. Za to ti můžeme slíbit, že vždycky budeme rozhodovat v zájmu dobra, lásky, velkoparády, ...no znáš to. Teď vážně. Vždycky se snažíme a budeme snažit o maximální férovost vůči všem. Na to máš čestný skautský slovo našeho chlebodárce Mikyho.

;