S obrovskou lítostí oznamujeme, že k večeru 4. 8. 2018 tragicky zemřela účastnice Iva H.

Dívce se pravděpodobně stalo osudným uklouznutí na břehu a následný pád do řeky, při kterém utrpěla mnohočetná zranění. Případ ještě není uzavřen, v tuto chvíli i s ohledem na pozůstalé nemůžeme poskytnout podrobnější informace.

Pro média

Informace pro média poskytuje Miky Škoda na ‭721 936 801‬


Na místo neštěstí jel z České republiky Milan Škoda, zakladatel závodu. „Stala se tragédie, která hluboce zasáhla celý organizátorský tým, cítíme s rodinou a pozůstalými. Aktuálně je pro nás nejdůležitější komunikace s rodinou dívky a vyjádření soustrasti. Zároveň komunikujeme se všemi účastníky závodu, kterým vysvětlujeme celou situaci a probíráme s nimi, zda chtějí dále pokračovat, či nikoliv. Toto rozhodnutí necháváme na nich.”

Na místě nehody se sešlo několik týmů, kteří tam pro Ivu H. vytvořily pietní místo. Ostatní týmy se setkávají po celé Evropě, aby společně uctily památku zesnulé.

Jako organizátoři jsme svolali soukromé setkání komunity v České republice pro týmy, které si přály ze závodu odstoupit. Tam uspořádáme pietní akci a snažíme se zajistit odbornou pomoc, která týmům pomůže se s tragédií vypořádat.